کاخ توپکاپی ترکیه

کاخ توپکاپی ترکیه در فضایی با ۷۰۰ هزار مترمربع در یک قلعه‌ی رومی در استانبول واقع شده است.کاخ توپکاپی ترکیه، مرکز حکومت و زندگی سلاطین عثمانی، خانه‌ی هزار داستان از چهارصد سال زندگی این امپراطوری بوده در شهر استانبول واقع شده است.

کاخ توپکاپی ترکیه یکی از بزرگ ‌ترین و محبوب ‌ترین جاذبه های گردشگری در استانبول است. این بنا در بین سال‌های ۱۴۶۶ و ۱۴۷۸ توسط سلطان محمد دوم ساخته ‌شده است.

ساخت این بنا بر روی یک ‌شبه جزیره کوچک ساخته ‌شده است و در سمت شمالی آن دماغه طلایی و در جنوب آن نیز دریای مرمر قرار دارد؛ در سمت شمال شرقی این بنا نیز تنگه بسفر قرار گرفته است .

کاخ توپکاپی ترکیه محل حرم سلطنتی نیز بوده است. این موزه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر همه روزه بجز سه شنبه ها باز است.

درون موزه کاخ توپکاپی ترکیه بیش 86 هزار شی ارزشمند دیده می شود.با آنکه دارای کلکسیونهای زیبایی از جواهرات، ساعتها، لباسها و عتیقه جات زیبای امپراطوران است اما در بین مسلمانان بیشتر با اشیای نگهداری می گردند.

موزه قصر توپکاپی مهمترین و مقدس ترین موزه اسلام به حساب می آید.

کاخ موزه ی توپکاپی در منطقه سلطان احمد،قرار دارد، به همین دلیل برای رسیدن به این کاخ تمامی وسایل نقلیه ی عمومی از قبیل اتوبوس، مترو و تراموا به آسانی در دسترس مردم و توریست ها است.

همچنین در کاخ موزه ی توپکاپی عکسبرداری ممنوع است، چرا که نور فلش دوربین می تواند به آثار باستانی آسیب بزند. استفاده ازکالسکه در کاخ موزه توپکاپی برای کودکان ممنوع است.